Farebné prevedenie sporákov

Zdravím Vás priatelia.


Pri svojej práci sa často dostávam na miesta, kde by som inak nezavítal. Od nových domov cez drevenice, či staré chalupy, niekedy i miesta bez elektriky. V starších chalupách sa stretávam so sporákmi, ktoré sú v prevádzke aj viac ako 50 rokov.


V minulosti ich farebné prevedenie nebolo veľmi dôležité. Boli to hlavne stavby, ktoré slúžili na prípravu stravy a primárne teplo. Farby, s ktorými sa u starých sporákov stretávam sú biela, modrá, zelená a hnedá.


Dnes je situácia celkom iná. Tieto stavby, u ktorých je základná funkcia príprava stravy, sú v mnohých prípadoch farebne zakomponované do konceptu daného priestoru, alebo sa jednoducho farebne páčia zákazníkovi.


Aj dnes prevládajú základné farby z minulosti, ale popri nich sa stále viac objavujú farby živé a veselé. Veľmi často sa tieto kombinujú a vytvárajú zaujímavé stavby. Tento farebný trend je evidentný nie len u sporákov, ale aj u pecí, či krbov.


Dnes Vám prinášam jeden takýto farebne kombinovaný sporák s rohovým krbom. Na výber je niekoľko desiatok farieb glazúr, ktoré sa dajú v stavbe kombinovať podľa toho, čo sa Vám páči.


134 zobrazení